БІНПО ДОЛУЧИВСЯ ДО РАДІОДИКТАНТУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ «ТВІЙ ДІМ»

09.11. 2022

  9 листопада 2022 року Білоцерківський інститут неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України долучився до написання Радіодиктанту національної єдності-2022, який відбувся у День української писемності та мови.

Радіодиктант об’єднав понад 135 осіб із числа науково-педагогічних працівників, здобувачів вищої освіти, слухачів курсів підвищення кваліфікації, ключових стейкголдерів у реальному та віртуальному освітньому просторі БІНПО. Було зафіксовано понад 100 точок підключення.

Усеукраїнський радіодиктант національної єдності під назвою «Твій дім» – загальнонаціональна акція. Цьогоріч в умовах жорстокої повномасштабної війни, розв’язаної росією проти України, наша мова є одним із символів нашої незламності, незалежності, гідності та свободи. Тож даний флешмоб набуває особливого значення для українців, адже його проведенням ми демонструємо, що нескорені, вільні та незалежні.

Авторкою цьогорічного тексту «Твій дім» є українська письменниця і режисерка, членкиня Українського ПЕНу Ірина Цілик, а читала його народна артистка України, Геройка України Ада Роговцева.

Написання Радіодиктанту-2022 було адаптовано до умов воєнного часу, тож багато локацій для його написання було організовано в укриттях і бомбосховищах. Також у різних країнах світу було облаштовано спеціальні студії для написання диктанту для вимушених переселенців та українців, які живуть за кордоном. До найбільшого україномовного флешмобу приєдналися мільйони українців по всьому світу. Радіодиктант звучав по всій країні на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура, він наживо транслювався на телеканалах та діджитал-платформах Суспільного Мовлення.

Шановні наші колеги-освітяни, друзі та партнери нашого Інституту, здобувачі освіти та замовники освітніх послуг, бережімо українську мову та плекаємо рідне слово!

Мова має значення!