ВІДБІРКОВА КОМІСІЯ БІНПО ВЗЯЛА УЧАСТЬ У ПРЕСБРИФІНГУ МІНІСТРА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ СЕРГІЯ ШКАРЛЕТА ЩОДО ПОПЕРЕДНІХ РЕЗУЛЬТАТІВ ЦЬОГОРІЧНОЇ ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ

17.10. 2022

 17 жовтня 2022 року за ініціативи Міністра освіти і науки України Сергія Шкарлета відбувся пресбрифінг щодо попередніх результатів цьогорічної Вступної кампанії.

Спікерами заходу також були Олег Шаров, генеральний директор Директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН та Валерій Бойко, в.о. директора Українського центру оцінювання якості освіти.

З метою узагальнення попередніх підсумків Вступної кампанії та визначення перспектив вступу 2023 року до заходу долучились члени Відбіркової комісії та науково-педагогічні працівники Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України.

Під час брифінгу Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет підвів підсумки вступу до ЗВО для здобуття ступеня вищої освіти бакалавра. Зокрема зазначив, що в цьому році для здобуття вищої освіти закладами вищої освіти було зараховано 214388 вступників. Особливістю вступної кампанії стала можливість для вступників не лише з тимчасово окупованих територій, а й з особливо небезпечних територій бути зарахованими на навчання до ЗВО, зокрема в межах державного замовлення. У цьому році Уряд збільшив держзамовлення за квотою-2 і в тимчасово переміщених закладах вищої освіти та закладах Запорізької, Київської, Миколаївської, Сумської, Харківської та Чернігівської областей – до 40% від максимального обсягу держзамовлення. Кількість вступників, які зараховані на місця державного (регіонального) замовлення за квотою-2, складає 15 тис. 242 особи.

Олег Шаров навів статистичні дані щодо якості вступної кампанії та результатів широкого конкурсу. Зокрема найвищий прохідний бал був на спеціальностях, пов’язаних із міжнародною діяльністю і складав 194,3. У цей топ спеціальностей також увійшли: право, економіка, менеджмент та маркетинг. Очевидно, що топ-5 популярних у абітурієнтів міст залишився незмінним, як і раніше більшість намагалася вступити до університетів Києва, Львова, Харкова, Одеси, Дніпра.

Валерій Бойко зазначив, що цього року були створені максимально безпечні умови складання національного мультипредметного та інших тестів. Ураховуючи всі можливі ситуації УЦОЯО, було організовано кілька сесій тестування, при чому вперше було дозволено подавати заяву на здачу тесту додатково. З іншого боку, було скасовано поріг НМТ: склав – не склав. Статистика середнього балу за областями залишилась практично стабільно рівною, як і в минулі роки.

Особливе стурбування преси викликало питання організації освітнього процесу у змішаному режимі з обов’язковими аудиторними заняттями. У відповідь Міністр наголосив, що робота в цьому напрямі проводиться системно і все більше закладів готові до проведення занять авдиторно, що складає приблизно 70% всіх закладів освіти. Підсумувавши, що на даному етапі команда намагається віднайти баланс між безпекою та якістю результатів освітнього процесу.

За підсумками пресбрифінгу відбулося обговорення озвученої інформації та результатів І-го етапу Вступної кампанії колективом Відбіркової комісії БІНПО. Було зазначено, що незважаючи на Воєнний стан та виклики, проміжкові результати вдвічі перевищують минулорічні показники. З іншого боку, було визначено пріоритети діяльності Відбіркової комісії на другому етапі Вступної кампанії для отримання максимально позитивного результату.