БІНПО ВЗЯВ УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ: «ПРОЦЕДУРИ ПІДГОТОВКИ ТА ПОДАННЯ ЗАЯВОК НА КОНКУРСИ ПРОГРАМИ ГОРИЗОНТ ЄВРОПА» (UA NCP HORIZON EUROPE NETWORK, ПРОЄКТ EU4USOCIETY)

14.09. 2022

14 вересня 2022 року науково-педагогічні працівники Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України взяли участь у вебінарі: «Процедури підготовки та подання заявок на конкурси програми Горизонт Європа».

Вебінар проводився в рамках проєкту «Підвищення поінформованості українських організацій про можливості участі у дослідницьких та інноваційних програмах ЄС», який фінансується Європейським Союзом та Міжнародним Фондом «Відродження» у межах грантового компоненту проєкту EU4USociety.

Організатори події: UA NCP Horizon Europe Network та Agency of European innovations/Агенція європейських інновацій.

Мета вебінару – представити основні формальні процедури підготовки і подання проєктної заявки на конкурси програми Горизонт Європа та обговорити можливі проблемні ситуації та типові помилкові дії українських організацій у цих конкурсах.

Спікером вебінару виступив Іван Кульчицький, президент ГО Агенція Європейських Інновацій, керівник національного контактного пункту програми Горизонт 2020 за напрямом ІКТ, котрий має власний досвід подання і реалізації проєктів у програмі Горизонт 2020 та Горизонт Європа.

Horizon Europe («Горизонт Європа») – це 7-річна науково-дослідна програма Європейського Союзу, яка прийде на заміну програмі «Горизонт 2020». План програми «Горизонт Європа» передбачає підвищення фінансування науки в ЄС на 50% впродовж 2021-2027 років.

Завданнями програми є:

 • Зміцнення європейського науково-технологічного фундаменту та Європейського дослідницького простору.
 • Підвищення європейської інноваційної конкурентоздатності та створення нових робочих місць.
 • Реалізація громадських пріоритетів і підтримка європейської соціоекономічної моделі та європейських цінностей.

Під час вебінару його учасниками було розглянуто такі теми:

 • Як знайти свій конкурс?
 • Як правильно прочитати умови конкурсів?
 • EU-Login та інші акаунти для реєстрації у базах (порталах) ЄС.
 • Які є особливості щодо підготовки інформації про організацію для участі у конкурсах?
 • Розміщення партнерського профілю на порталі фінансування.
 • Початкові кроки з формування проєктної заявки: Форма А та особливості її заповнення.
 • Підготовка частини B. Основні складові проєктної заявки.
 • Подання заявки до дедлайну.
 • Як буде відбуватись процес оцінки проєктної заявки.
 • Отримання тексту поданої заявки та очікування результатів оцінки.

У контексті діяльності Програми знаковим є те, що в умовах воєнного стану Правлінням Національного банку України було внесено зміни до Постанови від 24.02.2022 №18. Таке рішення прийнято 28 липня 2022 року. Зміни спрощують процедуру перерахування коштів  координаторами проєктів/програм міжнародної технічної допомоги прикордонного співробітництва, що фінансуються Європейським Союзом, іноземним співвиконавцям. Відтак координатори проєктів, що виконуються в межах програми «Горизонт Європа», можуть перераховувати кошти іноземним співвиконавцям проєктів без звернення до Міністерства освіти і науки України та погодження окремого дозволу НБУ. Це забезпечить належне виконання зобов’язань українських організацій у межах теперішніх угод.

Висловлюємо вдячність організаторам вебінару за розкриття важливих і актуальних тем.