НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІ ПРАЦІВНИКИ БІНПО ВЗЯЛИ УЧАСТЬ У СЕМІНАРІ: «МОЖЛИВОСТІ ПРОГРАМИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ ЕРАЗМУС+ ДЛЯ НАПН УКРАЇНИ»

07.09. 2022

06 вересня 2022 року науково-педагогічні працівники Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України взяли участь у семінарі: «Можливості Програми Європейського Союзу Еразмус+ для НАПН України».

Захід організовано та проведено Національною академією педагогічних наук України та Національним Еразмус+ офісом в Україні у межах реалізації Меморандуму про співпрацю.

У семінарі, що відбувся в змішаному режимі онлайн і офлайн, взяли участь близько 140 представників наукових установ та університету НАПН України.

Із вітальним словом до присутніх звернувся Василь Кремень, президент НАПН України. Василь Григорович підкреслив значимість співпраці НАПН України, її структурних підрозділів із Національним Еразмус+ офісом в Україні. В умовах скорочення у 2022 році бюджетного фінансування освітньо-наукової сфери, як наслідок розв’язаної росією війни проти України, яке у 2023 році буде лише наростати, наразі всі заклади освіти мають чітко розуміти необхідність пошуку додаткових джерел фінансування власної діяльності. Відтак Програма ЄС Еразмус+ має бути одним із пріоритетних напрямів проєктної діяльності структурних підрозділів Академії.

Світлана Шитікова, директорка Національного Еразмус+ офісу в Україні у вітальні промові зауважила, що в умовах воєнного стану роль і значимість інтернаціоналізації освіти значно зросла. Для України запропоновано особливі інструменти Програми ЄС Еразмус+: безкоштовно відкрито доступ до нових комунікаційних ресурсів для професійного спілкування, у тому числі із міжнародними експертами з різних країн Європейського Союзу тощо. Світлана Петрівна наголосила, що грантові заявки від закладів освіти України дозволяють краще розуміти потреби вітчизняної системи освіти та науки, що у свою чергу сприяє налагодженню ефективного зворотного зв’язку у проєктній взаємодії.

Жанна Таланова, докторка педагогічних наук, головна наукова співробітниця відділу забезпечення якості вищої освіти Інституту вищої освіти НАПН України, менеджерка Національного Еразмус+ офісу в Україні, експертка з аналітичних питань, сфери освіти та VET, координаторка Національної команди експертів з реформування вищої освіти, роз’яснила, що Еразмус+ є Програмою міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту, що має на меті підтримку освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян ЄС і поза його межами задля внеску до стійкого зростання, якості робочих місць і соціального згуртування, для розвитку інновацій та посилення європейської ідентичності і активного громадянства. Програма підтримує можливості навчальної та академічної мобільності в освіті та для молоді, проєкти та партнерства і розвиток стратегій та співпраці. Ключові пріоритети Програми у сферах освіти, професійної підготовки, молоді та спорту на 2021-2027 рр.: якість в освіті та підготовці, інклюзія та гендерна рівність, зелені та цифрові трансформації, підготовка вчителів і наставників, вища освіта, геополітичний вимір. Крім цього, продовжується підтримка викладання, навчання та проведення досліджень з питань європейської інтеграції, зокрема щодо майбутніх викликів і можливостей ЄС в межах напряму Жан Моне.

Жанна Володимирівна детально розповіла присутнім про можливості нового етапу відкриття проєктів для України за ключовими напрямами Програми ЄС Еразмус+, який розпочнеться із жовтня 2022 року.

Висловлюємо вдячність організаторам заходу за актуальну і важливу інформацію та сподівання щодо майбутньої плідної діяльності задля процвітання нашої України.