У БІНПО ВІДБУВСЯ ОНЛАЙН-ВОРКШОП «STEM-ОРІЄНТОВАНИЙ ПІДХІД У ПРОФЕСІЙНІЙ ОСВІТІ: ВИКЛИКИ, ТЕНДЕНЦІЇ, ПЕРСПЕКТИВИ» У РАМКАХ ХІІІ МІЖНАРОДНОЇ ВИСТАВКИ «ІННОВАТИКА В СУЧАСНІЙ ОСВІТІ – 2021»

22.10. 2021

21 жовтня 2021 року у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України у рамках роботи ХІІІ Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті – 2021» відбувся онлайн-воркшоп «STEM-орієнтований підхід у професійній освіті: виклики, тенденції, перспективи».
Організатор ХІІІ Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті – 2021» – компанія «Виставковий Світ» за інформаційної та методично-організаційної підтримки Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».
«Інноватика в сучасній освіті» – це єдиний професійний форум освітніх, наукових і науково-технічних інновацій в Україні, на якому широко представлені інноваційні досягнення галузі освіти, ефективний майданчик для презентації інноваційних освітніх матеріалів і досвіду, обговорення освітніх проєктів, конструктивного спілкування між виробниками сучасних технологій та їх безпосередніми користувачами, професійне інформаційне поле для ділових контактів із розвитку науково-технічних досліджень, академічного обміну школярами, студентами, викладачами, обговорення аспектів упровадження сучасних технологій, методик безспосередньо в освітній процес.
Учасниками онлайн-воркшопу «STEM-орієнтований підхід у професійній освіті: виклики, тенденції, перспективи» стали науково-педагогічні працівники БІНПО, педагоги професійно-технічної та фахової передвищої освіти, ключові стейкголдери, роботодавці з Одеської, Чернігівської, Рівненської, Київської, Дніпропетровської, Черкаської, Миколаївської та Донецької областей.
Усього участь у заході взяло понад 150 осіб, було 140 точок підключення.
Актуальність питань, що розглядалися, цікаві доповіді спікерів створили атмосферу продуктивного спілкування та обміну досвідом.
Вікторія Сидоренко, директорка Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти, докторка педагогічних наук, професорка кафедри педагогіки, психології та менеджменту, зазначила масштабність та практичну цінність Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті – 2021» для освітян України. Вікторія Вікторівна ознайомила учасників із статистичними даними щодо затребуваності STEM-фахівців у сучасному суспільстві та основними перспективами реалізації STEM-освіти в закладах професійної освіти.
Володимир Кулішов, заступник директора з навчальної роботи, кандидат педагогічних наук, доцент, підкреслив затребуваність розгляду питань, пов’язаних із STEM-освітою, місце STEM-освіти у світлі сучасних освітніх трендів, основні підходи до впровадження STEM на всіх освітніх рівнях.
Наталія Бабченко, доктор філософії у галузі освіти, старша викладачка кафедри педагогіки, психології та менеджменту Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти, розкрила сутність акроніму «STEM», проаналізувала основні складники STEM-компетентності фахівця та презентувала досвід БІНПО з питань сприяння впровадженню STEM-орієнтованого підходу в професійну підготовку конкурентоспроможних фахівців.
Людмила Токшелукова, викладач хімії, біології та екології Вищого професійного училища № 7 м. Кременчука (Полтавська обл.), спеціаліст вищої категорії, презентувала практичний досвід реалізації STEM-освіти в закладі професійної освіти, розкрила методичні аспекти виконання проєктів за технологією STEM, особливості організації освітньої діяльності здобувачів освіти в STEM-лабораторії.
Важливість проведення такого типу заходів полягає в обміні теоретичним і практичним професійним досвідом, розвитку співпраці колективу БІНПО, замовників освітніх послуг, ключових стейкголдерів та роботодавців.
Запис Онлайн-воркшопу «STEM-орієнтований підхід у професійній освіті: перспективи, виклики, тенденції» доступний для перегляду на Ютуб-каналі БІНПО за посиланням: https://youtu.be/tjulGqnq5ac