У БІНПО ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ ОNLINE АКАДЕМІЇ ЦИФРОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ: «ІНФОРМАЦІЙНО-РЕСУРСНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В УМОВАХ ДІДЖИТАЛІЗАЦІЇ»

15.03. 2021

12.03.2021 року на виконання плану роботи Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України та з метою розвитку цифрової компетентності науково-педагогічних працівників, забезпечення якості освітнього процесу в умовах пандемії  було проведено засідання Оnline Академії цифрових технологій на тему: «Інформаційно-ресурсне забезпечення освітнього процесу в умовах діджиталізації – робота на платформі «Office 365 teams.microsoft.com».

«Цифрова грамотність – це відсутність страху перед технологіями і обізнаність у тому, як з ними ефективно працювати. Опанування педагогами таких навичок – це одна з моїх цілей на посаді заступника Міністра з питань цифрової трансформації», – наголосив Артур Селецький під час одного із своїх виступів.

В умовах пандемії неможливо залишатися стороннім спостерігачем, а новий формат діяльності закладів освіти має відповідати реаліям організації освітнього процесу. Тому для навчання та взаємонавчання науково-педагогічних працівників БІНПО впродовж 2021 року організовано діяльність Оnline Академії цифрових технологій. Розвиток цифрової компетентностей педагогів та замовників освітніх послуг, подолання цифрового розриву, інструментарій для організації дистанційного навчання – це лише частина тих питань, які порушили модератори заходу.

У БІНПО для організації освітнього процесу успішно функціонують дві альтернативні освітні платформи: LMS «Профосвіта» (режим доступу: profosvita org: зареєстровано більше 5500 користувачів) та освітня платформа Microsoft Teams (цифровий центр, який поєднує в одному рішенні оптимальні умови для співпраці, контент, завдання та дозволяє керівництву та співробітникам організувати ефективну взаємодію та навчання). Додатково організовано віртуальні комунікативні майданчики для проведення онлайн-занять із застосуванням програм відеокоференцій, зокрема myownmeeting.net, Zoom, myownconference.com.ua, каналу youtube.com тощо.

Модераторами Оnline Академії цифрових технологій виступили: завідувач кафедри технологій навчання, охорони праці та дизайну Олександр Сахно, завідувачка відділу інформаційно-технічного забезпечення навчального процесу Світлана Сташенко, технік Олег Медвідь.

З вітальним словом до учасників звернулася директорка БІНПО Вікторія Сидоренко, яка зазначила, що організація подібного навчання – це чудова нагода обмінятися практичним досвідом, новими напрацюваннями, сприяти розвитку цифрової компетентності науково-педагогічних працівників, забезпечити можливості креативного та відповідального використання цифрових технологій для роботи з інформацією, комунікації, створення контенту та розв’язування проблем організації дистанційного навчання.

Модераторами заходу були розроблені інструкції, вдало використано технічні засоби для ознайомлення та навчання.

Усі викладачі пройшли навчання на платформі «Office 365 teams.microsoft.com» як модератори і як слухачі, оскільки необхідно знати особливості роботи і надати консультації основним нашим партнерам – педагогам закладів професійної (професійно-технічної) освіти. Саме від взаємодії викладач – слухач залежить успішна комунікація.

Проведене засідання Оnline Академії цифрових технологій свідчили про інтерес та небайдужість учасників до порушених проблем. Були вирішені питання, які виникли під час проведення занять в експериментальних групах. Науково-педагогічні працівники БІНПО отримали необхідну інформацію та практичний досвід роботи на платформі, що дозволить якісно провести заняття, а також підвищити рівень власної цифрової компетентності.