Білоцерківський інститут неперервної професійної ОСВІТИ
ДЗВО «УНІВЕРСИТЕТ МЕНЕДЖМЕНТУ ОСВІТИ» НАПН України

ІНСТРУМЕНТИ ПЕРЕВІРКИ НА ОРИГІНАЛЬНІСТЬ ТЕКСТУ

08.01. 2023

AntiPlagiarism.NET – програмний продукт для перевірки тексту на наявність запозичень з різних джерел Internet. Пошук плагіату відбувається за індексом найбільших пошукових систем. Визначає відсоток унікальності тексту. Неунікальні фрагменти у тексті виділяються різними кольорами. Підтримка форматів .doc, .docx, .pdf, .odt, .html, .txt, .rtf. Можливість виявлення фальсифікацій та шахрайства (заміна символів, вставка прихованих utf-символів тощо).

Compare Suite (на ринку з 2003 року) – найкраща з існуючих програм, вона не лише виявляє схожість в текстах, але порівнює файли і папки. За допомогою стандартної версії програми можливе порівняння таких типів файлів, як Adobe PDF, файлів Word, Excel та веб-сторінок.

Turnitin (на ринку з 1998 року) – не просто програмне забезпечення для перевірки на плагіат, а інструмент для викладачів та студентів з покращення академічного письма. Вона розрахована на рівень як шкільної, так і вищої освіти. На сьогодні база налічує 500 мільйонів документів.

Viper є платною програмою. Додаток спочатку сканує документи, а потім перевіряє їх на унікальність. За допомогою Viper можна перевіряти текст на багатьох сайтах. Пошук плагіату може бути здійснений ще на локальному диску комп’ютера. Програмне забезпечення може перевіряти одночасно два документи і виявити їх рівень схожості. Однаковий текст, який є в обох документах, підсвічується іншим кольором.

Advego Plagiatus – програма з інтуїтивним інтерфейсом, призначена для пошуку в Інтернеті повних або частин копій текстових документів. Показує ступінь унікальності тексту, джерела тексту, відсоток співпадіння тексту, перевіряє унікальність вказаного URL. Advego Plagiatus перевіряє контент, візуалізує сайти, на яких були збіги матеріалу, показує унікальність тексту у відсотках. Текст для перевірки поділяється на окремі фрази, а потім відбувається їх пошук в Internet через пошукові сервери. Неоригінальний текст підсвічується жовтим кольором.

Etxt Antiplagiat – програма для перевірки унікальності тексту, яка дозволяє провести детальний аналіз і визначити оригінальність статті в процентному співвідношенні, аналог Advego Plagiatus.

Content-watch – мінімалістичний сервіс з точки зору функціональності та дизайну. Під час перевірки на унікальність використовує власний алгоритм пошуку в Internet. Сайти можуть містити повні або часткові копії заданого тексту. Не потребує реєстрації. На основі запропонованих варіантів підраховується загальна унікальність тексту у відсотках, а також унікальність щодо кожної знайденої сторінки. Серед обмежень – можливість ігнорувати певний сайт, довжина тексту – до 3 000 символів (після реєстрації – до 10 000); 5 запитів на день для одного користувача ( після реєстрації – 20 запитів).

Компанія Plagiat.pl (міжнародним брендом якої є StrikePlagiarism.com) заснована в червні 2002 р. У перший рік свого існування набула широкого доступу в безкоштовному режимі. У системи простий і зручний для користування інтерфейс. Документи можна завантажувати в систему в багатьох популярних форматах (DOC, ODT, TXT, PDF). Текст порівнюється з ресурсами Internet та базами даних створеними університетом, або передплаченими. У результаті перевірки система надає інформативний звіт подібності. Основними елементами звіту є: два коефіцієнти подібності, які показують процентну частку аналізованого документа, що є ідентичною виявленим джерелам; список джерел фрагментів, позначених як скопійовані; повний текст перевіреного документу, з чітко визначеними виявленими запозиченнями; тривожний сигнал, що інформує про викривлення в тексті, в результаті використання різних алфавітів, що може вказувати на спробу приховання плагіату.

Система автоматичного виявлення плагіату в текстах Cognitive Text Analyzer. У систему вводиться досліджуваний текст. Далі Cognitive Text Analyzer проводить синтаксичний, семантичний і структурний розбір і аналіз тексту, усуває синтаксичні і семантичні неоднозначності і виявляє близько сотні характеристик, властивих даному тексту.

Quetext – вільне інтелектуальне програмне забезпечення для виявлення плагіату. Введений текст аналізується на основі лексичних частот, збігу фраз та інших важливих чинників. 100% безкоштовно. Простий у використанні інтерфейс. Необмежене використання без реєстрації. Серед недоліків – не дозволяє завантажувати файли, тільки копіювати і вставляти текст.

Unichek (раніше Unplag) – це сервіс з перевірки робіт на ознаки плагіату, який вчасно надає підтримку своїм користувачам та може адаптувати систему відповідно до потреб навчальних закладів.


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial