Білоцерківський інститут неперервної професійної ОСВІТИ
ДЗВО «УНІВЕРСИТЕТ МЕНЕДЖМЕНТУ ОСВІТИ» НАПН України

МЕТОДИЧНА СКАРБНИЧКА

07.02. 2022

З метою здійснення науково-методичного супроводу підвищення кваліфікації педагогічних працівників, надання їм методичної, організаційної та дорадницької допомоги по впровадженню педагогічних інновацій, узагальненню перспективного педагогічного досвіду, оволодіння новітніми виробничими технологіями створено інформаційно-аналітичний ресурс «Методична скарбничка» (режим доступу: https://binpo.com.ua/методична-скарбничка-інформаційно/).

 

 

 

Всього зібрано інформаційних матеріалів передового педагогічного досвіду педагогічних працівників закладів професійно (професійно-технічної) освіти у кількості 65 збірників з професій, в них розміщено 610 методичних матеріалів (рис. 1).

За період січень-вересень 2022 року підготовлено каталог надходжень та розміщено 60 методичних матеріалів в інформаційно-аналітичному ресурсі «Методична скарбничка» онлайн платформи Профосвіта. Зокрема, методичні рекомендації для учнів та педагогічних працівників закладів професійної освіти «Методика впровадження дистанційної форми навчання для учнів закладів професійної освіти» (на прикладі професії «Складач поїздів»).

Рисунок 1. Матеріали кращих освітніх практик представлені закладами професійної (ПТ) освіти 24 областей України

 

Збірник лабораторних робіт з фізики «Механічні явища тіл через доповнену реальність», призначений для учнів закладів професійної освіти.

Навчальний посібник для учнів та педагогічних працівників професійно-технічних навчальних закладів «Міжпредметні компетенції фізики у професії «електрогазозварник».

Інноваційний ресурс поповнився матеріалами кращих освітніх практик за професіями «Слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування» (навчальний посібник з предмету: «Трактори» за темою «Двигун внутрішнього згоряння»), «Кухар» (методична розробка «Програмно-педагогічні засоби підтримки вивчення дисципліни «Технологія приготування їжі з основами товарознавства», робочий зошит на тему «Приготування супів»), «Кравець» (навчально-наочний посібник «Побудова креслення основних моделей жіночого легкого одягу», методичні рекомендації «Розвиток ключових компетентностей майбутніх кваліфікованих робітників швейного профілю засобами інтерактивних технологій»).

Методична розробка «Психологічні аспекти інтернет – залежності суб’єктів освітнього процесу» містить ігрові вправи та тренінг.

Сформовано 7 збірників власних апробованих текстових та презентаційних матеріалів до виховних заходів, які містять 40 методичних матеріалів.

Для підвищення професійної компетентності педагогічних працівників в контексті STEM-освіти ресурс поповнено методичним паспортом проєкту «Друге життя джинсу» та збірником «Упровадження STEM-проєктів в освітній процес закладів професійної освіти» (реалізація STEAM-освіти в проєктній діяльності на уроках інформаційних технологій для спеціальності «Флорист», розвиток професійної компетентності здобувачів освіти спеціальностей «Кравець. Закрійник» на уроці інформатики, «Мастермайнд» для застосування STEАM технологій у проєктній діяльності здобувачів освіти на уроках інформаційних технологій та інформатики).

Всього інформаційно-аналітичний ресурс вміщує 1518 методичних матеріалів для 120 професій, у 2056 – кращих освітніх практик за компетенціями на електронних носіях, 169 відеофільмів для 49 професій, узагальнені матеріали спеціалізованих виставок 2021 рік (презентації і каталоги), 6 збірників за компетенціями, Web – портфоліо «Формування кар’єрних орієнтацій здобувачів закладів професійної (професійно – технічної) освіти – умова підготовки конкурентоздатних фахівців на ринку праці.

Сформований банк кращих педагогічних практик за професіями, який включає:

 • уроки професійно-теоретичної та професійно-практичної підготовки;
 • банк матеріалів кращих освітніх практик за професіями:
 • Столяр. Верстатник деревообробних верстатів.
 • Гірничі професії.
 • Дизайнер.
 • Кондитер.
 • Кравець.
 • Швачка.
 • Офіціант. Бармен.
 • Устаткування підприємств харчування.
 • Гувернер. Нянька.
 • Секретар керівника (підприємства установи).
 • інструкційно-технологічні картки, презентації,
 • Е-портфоліо «Державно-приватне партнерство в професійній освіті, як умова розвитку конкурентоздатного працівника»;
 • контрольно-аналітичні та інші методичні матеріали, які допоможуть різним категоріям педагогічних  працівників в практичній діяльності.

Усього опрацьовано 610 матеріалів  кращих освітніх практик із 24 областей України

 

 

КАТАЛОГ НАДХОДЖЕНЬ

ПРЕЗЕНТАЦІЇ НОВИХ МЕТОДИЧНИХ МАТЕРІАЛІВ
 

ПОЗИТИВНА ПЕДАГОГІЧНА ПРАКТИКА: ІНТЕРАКТИВНИЙ ОПИС БАНКУ ПЕРЕДОВОГО ПЕДАГОГІЧНОГО ДОСВІДУ ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНОГО РЕСУРСУ «МЕТОДИЧНА СКАРБНИЧКА»

 

 


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial