Білоцерківський інститут неперервної професійної ОСВІТИ
ДЗВО «УНІВЕРСИТЕТ МЕНЕДЖМЕНТУ ОСВІТИ» НАПН України

ЛІТОПИС КАФЕДРИ

09.04. 2020

У січні 1979 року почалась історія сучасної кафедри методики професійного навчання та соціально-гуманітарних наук (МПО та СГД), яка була створена у результаті формування двох кафедр: кафедри технології галузей виробництва та матеріалознавства (завідувач кафедрою – к. т. н., доцент Мойсеєнко Дмитро Якович, та кафедри організації і методики професійного навчання (завідувач кафедрою – к. т. н., доцент Конфєткін Юрій Іванович а потім – к. т. н., доцент Бондаренко Олександр Прокофійович .

У жовтні 1990 року обидві кафедри були об’єднані у кафедру методики професійного навчання і галузей виробництва під керівництвом кандидата технічних наук, доцента Матвєєва Генія Павловича, а з березня 1993 року – кандидата технічних наук, доцента Микуляка Ореста Павловича.

У 1995 році в інституті на базі кафедри методики професійного навчання починається підвищення кваліфікації фахівців промисловості (а пізніше й педагогічних працівників) з охорони праці.

У 1991–1998 роках науково-педагогічними працівниками кафедри проведено дослідження з розробки модульної технології і системи професійного навчання, за результатами яких було розроблено: навчальний модуль “Модульні технології навчання”, методика інтегрування програм предметів профтехциклу та виробничого навчання, модульні інтегровані курси, підручники з питань підготовки кваліфікованих працівників у системі ПТО за модульною системою.

У 1998 році до складу кафедри входять лабораторії модульних технологій навчання (завідувач Паньков Д. В.) та комп’ютерних технологій (завідувач Тягунович С. В.).

Починаючи з 1999 року коллективом кафедри проводилися наукові дослідження з питань неперервної післядипломної освіти керівних кадрів ПТНЗ, результатом яких стала розробка трирівневого навчального модуля з робочою назвою “Система організації і планування навчально-методичної роботи в ПТНЗ”.

У 2006-2019 роках завідувачем кафедри була кандидат технічних наук, доцент, старший науковий співробітник Сілаєва Ірина Євгенівна.

У грудні 2014 року кафедра як структурний підрозділ Інституту була переведена до міста Біла Церква Київської області, де продовжила свою науково-методичну та педагогічну діяльність.

У 2015 році кафедра отримує теперішню назву – кафедра методики професійної освіти та соціально-гуманітарних дисциплін. Основними напрямами діяльності кафедри стають: реалізація навчальної, науково-дослідної, науково-методичної та науково-практичної роботи з розвитку рівня професійної компетентності педагогічних працівників професійної школи в процесі підвищення кваліфікації у курсовий та міжкурсовий періоди, співпраця із закладами освіти України та зарубіжжя.

Починаючи з грудня 2019 року кафедру очолює кандидат політичних наук, доцент Єрмоленко Андрій Борисович.


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial