Білоцерківський інститут неперервної професійної ОСВІТИ
ДЗВО «УНІВЕРСИТЕТ МЕНЕДЖМЕНТУ ОСВІТИ» НАПН України

Гостьовий семінар «Соціально-психологічна допомога дітям»

15.09. 2022

У БІНПО ВІДБУВСЯ ГОСТЬОВИЙ СЕМІНАР:
«СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА ДІТЯМ»
(OEAD, COOPERATION OFFICE UKRAINE, VIENNA, REPUBLIC OF AUSTRIA)

14 вересня 2022 року у рамках наукового співробітництва та взаємообміну досвідом у Білоцерківському інституті неперервної професійної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України відбувся гостьовий семінар на тему: «Соціально-психологічна допомога дітям».

На гостьовому сумінарі були присутні науково-педагогічні працівники БІНПО, учасники проєктної групи ОП «Психологія», здобувачі освітнього ступеня «магістр» спеціальності 053 Психологія.

Організатори заходу: OeAD, Cooperation Office Ukraine (Республіка Австрія).

Референткою семінару Барбарою Прайтлер, кандидаткою психологічних наук, психотерапевтом Віденського центру допомоги жертвам катувань і війни, супервізоркою.

Було розглянуто низку актуальних питань, що стосувалися:

• соціально-психологічної допомоги дітям різних вікових груп (надання допомоги у школі, в родині та поза школою);

• запобігання вигоранню для волонтерів і педагогів.

Під час семінару окрему увагу було приділено різноманітним аспектам психологічних особливостей дітей раннього та дошкільного віку. Окреслено психологічні особливості підлітків, проаналізовано специфіку роботи з ними в різноманітних складних життєвих ситуаціях. У контексті адаптації дітей та підлітків до сучасних реалій було опрацьовано різноманітні сучасні методики ефективної психологічної роботи.

Особливий інтерес учасників семінару викликали відповіді референтки на їхні запитання щодо конкретних практичних порад батькам, діти яких пережили складні воєнні ситуації (перебування у сховищах, обстріли тощо). Спікеркою було запропоновано ефективні практичні вправи на самозаспокоєння та заспокоєння, спрямовані на стабілізацію психо-емоційного стану особи.

З огляду на умови війни в Україні пані Барбара зазначила актуальність питання впливу стресу на роботу педагогічних і науково-педагогічних працівників, адже сьогодні значний прошарок нашого суспільства відчуває стрес. Коли стресу стає забагато, він починає завдавати шкоди нашому розуму й тілу, а також впливає на ефективність трудової діяльності.

Переконані, що після сьогоднішнього заходу наші студенти додали до своєї професійної скарбнички важливі знання та унікальні професійні психологічні навички.

Висловлюємо професійну вдячність організаторам гостьового семінару за розкриття вкрай актуальних та важливих тем.


Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial