ВІТАЄМО З ДНЕМ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ

28.06. 2024

28 червня
в Україні відзначають

День Конституції

 

 

День Конституції України був офіційно встановлений 28 червня 1996 року, коли Верховна Рада України прийняла нову Конституцію незалежної України. Цей документ став правовою основою для розбудови демократичної, правової держави та гарантом суверенітету і територіальної цілісності України. Процес розробки та прийняття Конституції був непростим і тривалим, включав численні дискусії та компроміси, проте результатом стала Конституція, яка відповідала демократичним стандартам, забезпечувала права і свободи кожного громадянина.

Міжнародне співтовариство не просто схвалило Конституцію України, а визнало її однією з найбільш демократичних у світі.

Конституція України складається з 15 розділів та 161 статті. Вона визначає основні принципи державного устрою. Документ гарантує громадянам України рівні права та свободи, включно з правом на життя, свободою, особистою недоторканністю, свободою слова та зібрань, правом на працю та освіту.

Конституція України є основою правової системи та гарантом стабільності й порядку в державі. Вона закріплює принципи демократії, верховенства права, поділу влади та дотримання прав людини. Конституція також визначає основні напрямки внутрішньої та зовнішньої політики України, забезпечуючи курс на європейську інтеграцію та розвиток демократичних інститутів.

Важливо зазначити, що у 1710 році з’явилась Конституція Пилипа Орлика, також відома як «Пакти і Конституції прав і вольностей Війська Запорозького». Цей документ є надзвичайно важливим в історії українського державотворення. Вона вважається однією із перших конституцій у світі, яка передбачала розподіл влади на законодавчу, виконавчу і судову гілки. Крім того, обмежувала владу гетьмана та відстоювала інтереси запорізьких козаків.

День Конституції – це також нагода для кожного українця замислитися про свої права та обов’язки, важливість дотримання законів та активної участі у громадському житті країни. Це свято нагадує про значення демократії, верховенства права та цінність свободи.

Нехай Конституція забезпечує повноцінне життя громадян і дає можливість кожному для самореалізації в мирній державі.