БІНПО ВЗЯВ УЧАСТЬ У ВЕБІНАРІ «АКАДЕМІЧНА ДОБРОЧЕСНІСТЬ: ВИКЛИКИ, ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ»

07.03. 2024

 6 березня 2024 року науково-педагогічні працівники та студенти Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України взяли активну участь у вебінарі «Академічна доброчесність: виклики, проблеми та перспективи».

Організатор вебінару: Національний університет «Запорізька політехніка». Вебінар спрямований на формування глибокого розуміння важливості дотримання академічної доброчесності в науковій та освітній діяльності.

Мета заходу: підвищення обізнаності учасників щодо проблем забезпечення академічної доброчесності, ознайомлення з перспективами розвитку національного законодавства України у цій сфері, а також обговорення сучасних викликів та можливостей, які виникають на перетині академічної доброчесності та розвитку штучного інтелекту.

Модератор вебінару – Олена Скуйбіда, кандидат технічних наук, доцент, начальниця відділу перспективного розвитку, ліцензування, акредитації та якості освіти.

З вітальним словом виступили:

  • Віктор Грешта, ректор НУ «Запорізька політехніка», який наголосив на внеску університету у ширенні культури академічної доброчесності. Звернув увагу на вагомості події та реєстрації на неї понад 2400 учасників, які за наслідками роботи на вебінарі зможуть скласти тестування і отримати підвищення кваліфікації та стати в цілому активними учасниками спільноти, що підтримує та розвиває принципи академічної доброчесності;
  • Юлія Гришина, народна депутатка України 9-го скликання, докторка юридичних наук, Голова Підкомітету з питань вищої освіти Комітету з освіти, науки та інновацій Верховної Ради України, яка доповіла академічній спільноті про здійснену нею роботу, як голови робочої групи з розробки законопроєкту № 10392 «Про академічну доброчесність». Зазначила, що законопроєкт визначає цінності, основні принципи і правила академічної доброчесності, механізми її формування та забезпечення, види порушень академічної доброчесності та відповідальність за такі порушення. Подякувала Володимиру Бахрушину, д.ф-м.н., професору НУ «Запорізька політехніка» за особистий внесок і працю над цим законопроєктом.
  • Андрій Бутенко, кандидат історичних наук, голова Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти звернув увагу учасників на вплив академічної доброчесності на проблему забезпечення якості вищої освіти.

Спікерами вебінару виступили: Іван Назаров, доктор юридичних наук, професор, заступник голови Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, із доповіддю: «Проблеми застосування та вдосконалення законодавства щодо забезпечення академічної доброчесності»; Володимир Бахрушин, доктор фізико-математичних наук, професор НУ «Запорізька політехніка», член Національної команди експертів з реформування вищої освіти, із доповіддю: «Навіщо потрібна академічна доброчесність?»; Євген Ніколаєв, директор Аналітичного центру «ОсвітАналітика» Київського університету імені Бориса Грінченка, із доповіддю: «Актуальні виклики для академічної доброчесності на початку 2024 року»; Руслан Куликовський, кандидат технічних наук, доцент, проректор з НПР та ППР НУ «Запорізька політехніка», із доповіддю: «Генеративний штучний інтелект та академічна доброчесність. Світові тенденції».

Експертне середовище спікерів вебінару надало не тільки важливу інформацію, але й надихнули всіх підтримувати важливі етичні аспекти в освітній та наукової діяльності. Доповіді та їх обговорення спонукали до думок. Вебінар надав важливий інсайт і розглянув виклики, з якими стикається академічне співтовариство в умовах широкого застосування штучного інтелекту.

Колектив БІНПО щиро дякує за професійну організацію вебінару та можливість обміну ідеями з іншими учасниками. Цей захід є важливим внеском у наше спільне розуміння академічних викликів.