ВІТАЄМО З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ РІДНОЇ МОВИ

21.02. 2024

 21 лютого відзначаємо Міжнародний день рідної мови – свято, засноване ЮНЕСКО у 1999 році.

Головна мета цього дня – підтримати самобутність та важливість кожної мови та її важливість для народу. Недарма кажуть, що після відмови від рідної мови нація вмирає, адже мова містить історію та культуру держави.

26 жовтня 1999 року на Генеральній конференції ЮНЕСКО було оголошено про підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності. Для цього було засноване міжнародне свято, що відзначається 21 лютого. З 2000 року день рідної мови щорічно відзначають в Україні.

Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ. Як море починається з річки, так українське слово – з писемності. Наше слово набирало сили на пергаментах Нестора-Літописця, шліфувалося у творах Григорія Сковороди, Івана Мазепи, поглиблювалось під пером Івана Котляревського, особливо Тараса Шевченка, удосконалювалося пізніше І. Нечуєм-Левицьким, П. Мирним, М. Коцюбинським, Л. Українкою та багатьма іншими видатними українцями.

Вітаємо Вас, дорогі друзі, з Міжнародним днем рідної мови! Нехай материнське слово буде для всіх нас оберегом. Щастя Вам, добра, нових здобутків в ім’я України!