СЬОГОДНІ ВІДЗНАЧАЄМО МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ БЕЗПЕЧНОГО ІНТЕРНЕТУ (SAFER INTERNET DAY)

06.02. 2024

06 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». Це вже 21 День безпечного Інтернету.

Метою Дня безпечного Інтернету є поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій для дітей та молоді.  Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.

Це нагода замислитися над тим, як ми користуємося мережею та чи дотримуємося правил кібербезпеки.

Історія цього дня починається у 2004 році, коли його започаткувала мережа Insafe та INHOPEза підтримки Європейської комісії. Традиційно він проводиться у другий вівторок лютого.

В Україні День безпечного Інтернету відзначається з 2009 року з метою привернути увагу громадськості до проблем безпеки онлайн-середовища та заохотити користувачів дотримуватися правил безпечної поведінки в мережі.

З кожним роком актуальність Дня безпеки Інтернету лише зростає через збільшення кількості кіберзагроз – шахрайства, фішингу, DDoS‑атак, вішингу тощо.

З нагоди цього дня кафедра технологій навчання, охорони праці та дизайну Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти підготувала декілька важливих порад, спрямованих на підвищення обізнаності щодо ризиків в Інтернеті та запобігання кіберзагрозам.

Основні рекомендації:

  • Не повідомляйте нікому конфіденційні дані вашої картки – CVV-код, термін дії. Це допоможе уникнути шахрайських операцій.
  • Використовуйте мобільні платежі – вони безпечніші за пластикові картки. Зловмисникам складніше отримати доступ до цифрового гаманця.
  • Створюйте складні та унікальні паролі для кожного сайту чи сервісу. Це ускладнить злам ваших акаунтів.
  • Не відкривайте сумнівні посилання та не вводьте дані на невідомих сайтах. Так ви уникнете зараження вірусами та фішинг-атак.

Детальніше про правила безпеки в інтернеті – в інформаційному пораднику. Бережіть себе та свої цифрові мережі!

#ДеньБезпечногоІнтернету #ШахрайГудбай