БІНПО ВЗЯВ УЧАСТЬ У IV МІЖНАРОДНОМУ ФОРУМІ «ЛЮДСЬКИЙ КАПІТАЛ: НАВИЧКИ ДЛЯ МАЙБУТНЬОГО»

20.11. 2023

 16 листопада 2023 року науково-педагогічні працівники Білоцерківського інституту неперервної професійної освіти ДЗВО «Університет менеджменту освіти» НАПН України взяли участь у IV міжнародному форумі «Людський капітал: навички для майбутнього».

Форум відбувся за підтримки проєкту Skills4Recovery, який реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, що діє за дорученням Федерального Уряду Німеччини.

Метою Форуму є сприяння інноваційному розвитку національної економіки та інтеграції України у загальноєвропейський кваліфікаційний простір. Досягнення мети передбачається шляхом визначення пріоритетів та вектору руху системи кваліфікацій, спрямованих на забезпечення ринку праці сучасними навичками та компетентностями.

Якісна освіта є запорукою конкурентоздатності випускників різних складників освіти не тільки на національному, але й міжнародному ринку праці. Питання професійних стандартів, їх інтеграції в освітні програми та інші актуальні аспекти присвоєння професійних кваліфікацій обговорювалися на  форумі, що четвертий рік поспіль проводиться Національним агентством кваліфікацій.

          Модерато Форуму – Юрій Баланюк, голова Національного агенства кваліфікацій. З вітальними промовами до учасників форуму виступили: Руслан Стефанчук, голова Верховної Ради України; Ніколас Шміт, європейський комісар з питань зайнятості та соціальних прав; Оксен Лісовий, Міністр освіти і науки України; Григорій Осовий, голова Федерації професійних спілок України, Дмитро Олійник, голова Ради Федерації роботодавців України, Міхаель Пауло, керівник проєкту Skills4Recovery.

Форум об’єднав декілька сесій:

– Вступна сесія. Навички для майбутньогоЮрій Баланюк,  (модератор – голова Національного агенства кваліфікацій);

– Сесія 1. НРК. Єдиний кваліфікаційний простір (модераторка – Тетяна Семигіна, членкиня національного агенства кваліфікацій);

– Сесія 2. Професійний стандарт – основа професійної кваліфікації (модераторка – Ганна Резнік, заступниця Голови Національного агенства кваліфікацій);

– Сесія 3. Кваліфікації у сфері безпеки та оборони (модератор -Богдан Моркляник, член Національного агенства кваліфікацій);

У рамках форуму відбулося відзначення розробників професійних стандартів і кваліфікаційних центрів, підведення підсумків та неформальне спілкування.

Усі спікери форуму намагалися підкреслити вагомість спільної роботи для створення ефективних стратегій розвитку людського капіталу та роль кожного суб’єкта в підтримці ініціатив для підвищення якості життя та конкурентоспроможності суспільства.

Колектив БІНПО висловлює щиру подяку організаторам події за можливість підвищити кваліфікацію шляхом ознайомлення з інсайтами щодо розвитку людського капіталу в епоху цифрової та технологічної трансформацій, ключових навичках для світу майбутньої праці, соціальної відповідальності підприємств та організацій, інновацій в системі оцінки та сертифікації навчання та іншими аспектами означеної проблеми форуму.