БІНПО ДОЛУЧИВСЯ ДО РАДІОДИКТАНТУ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ «ДОРОГИ УКРАЇНИ»

28.10. 2023

27 жовтня 2023 року Білоцерківський інститут неперервної професійної освіти ДЗВО «УМО» НАПН України долучився до написання Радіодиктанту національної єдності-2023, який відбувся у День української писемності та мови.

Радіодиктант об’єднав понад 100 осіб із числа науково-педагогічних працівників, здобувачів вищої освіти, слухачів курсів підвищення кваліфікації, ключових стейкголдерів у реальному та віртуальному освітньому просторі БІНПО.

Усеукраїнський радіодиктант національної єдності під назвою «Дороги України» – загальнонаціональна акція. Цьогоріч в умовах жорстокої повномасштабної війни, розв’язаної росією проти України, наша мова є одним із символів незламності, незалежності, гідності та свободи. Тож даний флешмоб набуває особливого значення для українців, адже його проведенням ми демонструємо, що нескорені, вільні та незалежні.

Авторкою цьогорічного тексту «Дороги України» є  Катерина Калитко, поетеса, перекладачка, авторка прозових творів, лауреатка Шевченківської премії. Радіодиктант читав у прямому ефірі Олексій Гнатковський – актор, театральний режисер, виконавець ролі Івана Довбуша в популярному фільмі «Довбуш».

Написання Радіодиктанту-2023 було адаптовано до умов воєнного часу, тож багато локацій для його написання було організовано в укриттях і бомбосховищах. Також у різних країнах світу було облаштовано спеціальні студії для написання диктанту для вимушених переселенців та українців, які живуть за кордоном.  Бійці 128 окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади в польових умовах долучилися до радіодиктанту національної єдності. Текст писали у місцевості, де дозволяла бойова обстановка і ловив інтернет. На «Українському радіо-Черкаси» цьогоріч писали радіодиктант військовослужбовці 118-ї бригади та жінки, які переїхали у місто після повномасштабного вторгнення.

До найбільшого україномовного флешмобу доєдналися мільйони українців по всьому світу. Радіодиктант звучав по всій країні на хвилях Українського Радіо та Радіо Культура, він наживо транслювався на телеканалах та діджитал-платформах Суспільного Мовлення.

Науково-педагогічні і педагогічні працівники, здобувачі освіти БІНПО охоче підтримали флешмоб, перевірили себе на грамотність і знання нової редакції Українського правопису, а разом з тим продемонстрували єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.

Радіодиктант національної єдності – не лише нагода перевірити свою грамотність. Це значно більше, адже він консолідує українців навколо рідної мови.

Бережіть українську мову, плекайте рідне слово та завжди пам’ятайте слова Івана Огієнка: «Мова – душа кожної національності, її святості, її найцінніший скарб!»